Android Pogoda Forecast by yr.no

YoWindows3

Mariusz BAYER Beyrowski. Opublikowano w Pogoda

Kolejna prognoza pogody z Norweskiego Instytutu Meteorologicznego. Tym razem nie jest to moduł dla Joomla! jednak w prosty sposób można ten skrypt zamienić na moduł. Opiszę procedurę instalacji krok po kroku dla tych osób, które nie bawiły się w wstawianie innych skryptów w serwisy oparte o Joomla!

Aby uprościć sobie całą procedurę oraz aby była ona do przeprowadzenia nawet dla osób nie mających pojęcia o programowaniu (jednak mających podstawową wiedzę o pracy na zapleczu Joomla!) warto sobie zainstalować dwa dodatkowe narzędzia. Zaczniemy od instalacji komponentu "NoNumber Extension Manager" - jest to komponent, który zarządza dodatkami firmy "NoNumber", które wspomagają pracę na zapleczu Joomla!. Po standardowej instalacji komponentu otwieramy go wchodząc w KOMPONENTY/NONUMBER EXTENSION.

scr1 Zaznaczamy dodatek "Sourcerer" i klikamy na INSTALL/UPDATE SELECTED. Oczywiście można zainstalować inne dodatki (osobiście używam około 60% dodatków NoNumber a za najlepszy uważam Advanced Module Manager") jednak do wstawienia pogody z YoWindow, do naszego serwisu, wystarczy "Sourcerer".
scr2 Następnie wchodzimy do serwisu www "YoWindow3" i ustawiamy parametry naszego skryptu. Ważny jest rozmiar okna, który powinien odpowiadać wielkością do miejsca gdzie wstawimy nasz moduł do serwisu (aczkolwiek Można go później skorygować, zmieniając parametry skryptu). Jeżeli miejscowość, dla której ma być wyświetlana pogoda jest mała, wybieramy opcję "Wszystkie lokacje".
scr3 Na końcu strony mamy wygenerowany skrypt, który musimy umieścić w naszym serwisie. Ważne aby dla Joomla wybrać opcję w punkcie 8. Publikuj - "Jakakolwiek strona lub blog". Wygenerowany skrypt kopiujemy do schowka i wracamy do naszego serwisu.
scr4

 Na naszym zapleczu wybieramy Moduły i Utwórz i typ - Własny HTML. W okienku edytora klikamy na "Wstaw kod" i pomiędzy znacznikami wklejamy skrypt wygenerowany na stronie YoWindow.

Po zapisaniu ustawień możemy się cieszyć ciekawą a przede wszystkim dokładną prognozą pogody, w naszym serwisie.

 

Aplikacja YoWindow jest też dostępna w wersji pod Windows (samodzielna aplikacja + wygaszacz ekranu), w tej wersji można sobie jako tło ustawić obrazek z naszego miasta. Szkoda, że nie ma takiej możliwości w wersji skryptu - można by ją lepiej dostosować do naszego serwisu www.

Nasze marki:

  • atm2a-flat-sm
  • fundacja6-flat-sm1
  • nvp
  • kip2
  • bayerek1b-hflat-c
  • fc8a-hflat-sm

Built with HTML5 and CSS3 • Copyright © 1996-2012 by BAYERMAN