UWAGA!!!

Ta część serwisu jest archiwalna - zawartość jest w większości nieaktualna!

Aktualne informacje są w sekcjach "Android" i "Po godzinach".

Informacja jest poglądowa.

Virtual Network Project

Mariusz BAYER Beyrowski. Opublikowano w Nasze marki

Projekt "Wirtualne Sieci" powstał w roku 2000 jako nieformlne porozumienie kilku małych węzłów internetowych. Głównymi celami projektu była integracja usług, wymiana doświadczeń oraz zbudowanie zespołu specjalitów gotowych do realizacji większych projektów. W ciągu 10 lat rynek skorygował te założenia a większość małych, niezależnych węzłów internetowych już nie istnieje.

Obecnie w ramach projektu VN wspieramy technicznie głównie naszą własną działalość pozainformatyczną. Nasza sieć to dwa węzły intenetowe jedno oparte o łącze światłowodowe TK Telekom i jedno typu DLS, własna serwerownia oparta o system IBM Blade (14 serwerów) i zaawansowanym systemem dostępu poprzez VPN z zarządzaniem pasmem opartym o system MIKROTIK. Pozostałe lokalizacje pracują w naszej wewnętrznej sieci opartej o szerokopasmowe łącza zbudowane na bazie urządzeń UBIQUITI NETWORKS i mają bezpośredni dostęp do serwera z oprogramowaniem do obsługi gastronomi oraz aplikacjami biurowymi (usługi terminalowe), dodatkowo w sieci, we wszystkich punktach, pracują sytemy nadzoru oparte o kamery IP. W sumie jet to obecnie prawie 25 stacji roboczych oraz 20 kamer. Całość sieci jest całodobowo nadzorowana poprzez nasz autorki system oparty głównie o oprogramowanie DUDE i protokół snmp, który jest implemetowany w 90% używanych przez nas urządzeń sieciowych.

W ramach "wolnych mocy przerobowych" nadal obsługujemy kilku klientów, którzy są z nami od początku istnienia projektu oraz kilku przyjaciół w ramach tzw. "domen rodzinnych". Projekt VN sponsoruje także, poprzez bezpłatne usługi, kilka organizacji non profit.

Nadal także współpracujemy z dwoma małymi wezłami internetowymi w Gdyni i Toruniu.

Nasze marki:

  • atm2a-flat-sm
  • fundacja6-flat-sm1
  • nvp
  • kip2
  • bayerek1b-hflat-c
  • fc8a-hflat-sm

Built with HTML5 and CSS3 • Copyright © 1996-2023 by BAYERMAN