UWAGA!!!

Ta część serwisu jest archiwalna - zawartość jest w większości nieaktualna!

Aktualne informacje są w sekcjach "Android" i "Po godzinach".

Informacja jest poglądowa.

Komputery i sieci

Mariusz BAYER Beyrowski. Opublikowano w Usługi

Od początku istnienia naszej firmy, nasza główna specjalizacja to projektowanie sieci komputerowych dla małych i średnich firm. Nasze projekty są kompleksowe - obejmują projekt techniczny sieci LAN w oparciu o skrętkę, urządzenia bezprzewodowe, infrastrukturę serwerowni oraz wydzielone zasilanie energetyczne wszystkich urządzeń sieciowych i komputerowych. Specjalizujemy się też w zaawansowanym routingu pomiędzy oddziałami firm w oparciu o łącza różnych operatorów z systemem kontroli przepustowości łącz. W naszych projektach i realizacjach stosujemy głównie routery firmy MIKROTIK i urządzenia bezprzewodowe firmy UBIQUITI NETWORKS oraz zarządzalne urządzenia sieciowe.

net1 net3 net2

W naszych dotychczasowych realizacjach sieci komputerowych 90% routerów to urządzenia firmy MIKROTIK.

Stosujemy je (i polecamy klientom) ze względu na bardzo duże możliwości konfiguracji, rewelacyjny interfejs do zarządzania i niska cenę urządzeń oraz licencji na oprogramowanie.

Na szczególną uwagę zasługuje bardzo rozbudowany "Firewall" oraz system zarządzania pasmem z zapożyczaniem czy bardzo duża niezawodność urządzeń. 

mt

Do każdego, zrealizowanego przez nas projektu sieci, konfigurujemy dodatkowo system nadzoru urządzeń sieciowych. System nadzoru pozwala na predykcję awarii urządzeń, może być nadzorowany przez pracowników technicznych klienta lub (za dodatkowa opłata miesięczna) przez nas.

dude1

Do systemów nadzoru sieci, od lat, stosujemy bezpłatne oprogramowanie "The Dude" firmy MIKROTIK.

System ten, nie tylko pozwala śledzić bieżący stan urządzeń sieciowych lecz także prowadzić analizę działania w całym okresie nadzoru sieci. Dotyczy to zarówno działania urządzeń i ich serwisów jak i analizy pasma sieciowego (LAN i WAN) oraz logów systemowych urządzeń.

Oprogramowanie jest wieloplatfomowe - może działać na routerach MIKROTIK oraz pod systemami Windows i Linux.

Od kilku lat zajmujemy się także projektowaniem systemów nadzoru i zabezpieczeń za pomoca kamer IP.

Kilka lat doświadczeń z kamerami bezprzewodowymi oraz przewodowymi i oprogramowaniem różnych producentów spowodowało, iż obecnie preferujemy urządzenia przewodowe zasilane po kablu LAN (PoE). Urządzenia bezprzewodowe stosujemy tylko w małych instalacjach i wybieramy tylko markowy sprzęt (polecamy firmy VIVOTEK i LEVEL ONE). kam1

Do monitoringu IP i monitorowania sieci przydaja się komputery wyposażone w wiele monitorów.

prac05

 Projektujemy i konstruujemy takie systemy łącznie z systemem mocowania monitorów. Zestaw (1 komputer) może zawierać do 8 monitorów (powyżej 8 monitorów potrzebny jest specjalistyczny, drogi sprzęt).

Zestaw może pracować zarówno pod systemem operacyjnym Windows jak i Linux, 

Monitoring z kamer IP generuje bardzo duży ruch sieciowy, wymaga wydajnego komputera ale przede wszystkim wymaga dysków twardych o dużej pojemności.

Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie obudowy typu "Rack" z kieszeniami na dyski twarde, które pozwalają na wyminę dysku podczas pracy komputera. Obecnie wszystkie nasze realizacje robimy w systemach "Rack-owych". komp1a

Ostatnim, niezbędnym elementem każdego zestawu komputerowego jest system operacyjny. Zajmujemy się instalacją i konfiguracją systemów MS Windows oraz Linux. Obecnie najczęściej instalujemy różne odmiany systemów MS Windows Serwer 2008 R2, MS Windows 7 oraz dwie dystrybucje Linux-a - SuSe oraz Debian.

debian suse w2008 ms

W przypadku instalacji i konfiguracji systemów Microsoft, dysponujemy jako partner, dostępem do wszystkich materiałów i najnowszego oprogramowania tej firmy.

 

Nasze marki:

  • atm2a-flat-sm
  • fundacja6-flat-sm1
  • nvp
  • kip2
  • bayerek1b-hflat-c
  • fc8a-hflat-sm

Built with HTML5 and CSS3 • Copyright © 1996-2023 by BAYERMAN