UWAGA!!!

Ta część serwisu jest archiwalna - zawartość jest w większości nieaktualna!

Aktualne informacje są w sekcjach "Android" i "Po godzinach".

Informacja jest poglądowa.

Komputery i sieci

Mariusz BAYER Beyrowski. Opublikowano w Usługi

Od początku istnienia naszej firmy, nasza główna specjalizacja to projektowanie sieci komputerowych dla małych i średnich firm. Nasze projekty są kompleksowe - obejmują projekt techniczny sieci LAN w oparciu o skrętkę, urządzenia bezprzewodowe, infrastrukturę serwerowni oraz wydzielone zasilanie energetyczne wszystkich urządzeń sieciowych i komputerowych. Specjalizujemy się też w zaawansowanym routingu pomiędzy oddziałami firm w oparciu o łącza różnych operatorów z systemem kontroli przepustowości łącz. W naszych projektach i realizacjach stosujemy głównie routery firmy MIKROTIK i urządzenia bezprzewodowe firmy UBIQUITI NETWORKS oraz zarządzalne urządzenia sieciowe.

net1 net3 net2

W naszych dotychczasowych realizacjach sieci komputerowych 90% routerów to urządzenia firmy MIKROTIK.

Stosujemy je (i polecamy klientom) ze względu na bardzo duże możliwości konfiguracji, rewelacyjny interfejs do zarządzania i niska cenę urządzeń oraz licencji na oprogramowanie.

Na szczególną uwagę zasługuje bardzo rozbudowany "Firewall" oraz system zarządzania pasmem z zapożyczaniem czy bardzo duża niezawodność urządzeń. 

mt

Do każdego, zrealizowanego przez nas projektu sieci, konfigurujemy dodatkowo system nadzoru urządzeń sieciowych. System nadzoru pozwala na predykcję awarii urządzeń, może być nadzorowany przez pracowników technicznych klienta lub (za dodatkowa opłata miesięczna) przez nas.

dude1

Do systemów nadzoru sieci, od lat, stosujemy bezpłatne oprogramowanie "The Dude" firmy MIKROTIK.

System ten, nie tylko pozwala śledzić bieżący stan urządzeń sieciowych lecz także prowadzić analizę działania w całym okresie nadzoru sieci. Dotyczy to zarówno działania urządzeń i ich serwisów jak i analizy pasma sieciowego (LAN i WAN) oraz logów systemowych urządzeń.

Oprogramowanie jest wieloplatfomowe - może działać na routerach MIKROTIK oraz pod systemami Windows i Linux.

Od kilku lat zajmujemy się także projektowaniem systemów nadzoru i zabezpieczeń za pomoca kamer IP.

Kilka lat doświadczeń z kamerami bezprzewodowymi oraz przewodowymi i oprogramowaniem różnych producentów spowodowało, iż obecnie preferujemy urządzenia przewodowe zasilane po kablu LAN (PoE). Urządzenia bezprzewodowe stosujemy tylko w małych instalacjach i wybieramy tylko markowy sprzęt (polecamy firmy VIVOTEK i LEVEL ONE). kam1

Do monitoringu IP i monitorowania sieci przydaja się komputery wyposażone w wiele monitorów.

prac05

 Projektujemy i konstruujemy takie systemy łącznie z systemem mocowania monitorów. Zestaw (1 komputer) może zawierać do 8 monitorów (powyżej 8 monitorów potrzebny jest specjalistyczny, drogi sprzęt).

Zestaw może pracować zarówno pod systemem operacyjnym Windows jak i Linux, 

Monitoring z kamer IP generuje bardzo duży ruch sieciowy, wymaga wydajnego komputera ale przede wszystkim wymaga dysków twardych o dużej pojemności.

Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie obudowy typu "Rack" z kieszeniami na dyski twarde, które pozwalają na wyminę dysku podczas pracy komputera. Obecnie wszystkie nasze realizacje robimy w systemach "Rack-owych". komp1a

Ostatnim, niezbędnym elementem każdego zestawu komputerowego jest system operacyjny. Zajmujemy się instalacją i konfiguracją systemów MS Windows oraz Linux. Obecnie najczęściej instalujemy różne odmiany systemów MS Windows Serwer 2008 R2, MS Windows 7 oraz dwie dystrybucje Linux-a - SuSe oraz Debian.

debian suse w2008 ms

W przypadku instalacji i konfiguracji systemów Microsoft, dysponujemy jako partner, dostępem do wszystkich materiałów i najnowszego oprogramowania tej firmy.

 

Grafika

Mariusz BAYER Beyrowski. Opublikowano w Usługi

Zajmujemy się projektowaniem grafik komputerowych. Nasze projekty są głównie realizowane na potrzeby serwisów www ale też opracowujemy komleksowe, graficzne kampanie reklamowe. Przykładowo projektujemy znak graficzny, oprawę serwisu www i dodatkowe materiały jak wizytówki, papier firmowy, ulotki reklamowe, banery i plakaty.

Dysponujemy także przenośnym studiem fotograficznym z w pełni cyfrową obróbką zdjęć. Daje to nam możliwość wykonania na zlecenie klienta zdjęć do stron internetowych oraz ich opublikowanie na stronach w ciągu dosłownie kilku minut, czy też wykonanie kilkuset zdjęć np. na potrzeby publikacji internetowych hurtowni czy sklepu. Materiały fotograficzne ułatwiają też projektowanie grafik.

Przykładowe realizacje projektów znaków graficznych są widoczne na górnym banerze. Na dolnym są przedstawione inne realizacje - banery, plakaty wizytówki itp..

Serwisy www

Mariusz BAYER Beyrowski. Opublikowano w Usługi

Projektowaniem serwisów www zajmujemy się od roku 1995, jeszcze przed założeniem firmy BAYERMAN. Mamy na swoim koncie kilka realizacji, które powstały jako pierwsze w Polsce. Nasz pierwszy serwis www powstał dla Radia ARnet i była to pierwsza w kraju rozgłośnia radiowa z własnym serwisem www. Jesteśmy też twórcami pierwszego w historii festiwalu serwisu www dla Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (XXIV festiwal z 1999 roku), realizacja ta poza podstawowymi informacjami o festiwalu zawierała także chat, forum oraz podgląd na żywo z kamery za instalowanej w holu Teatru Muzycznego w Gdyni.

Poza klasycznymi serwisami www zajmujemy się także projektowaniem materiałów interaktywnych w oparciu o narzędzia do programowania serwisów www, są to przykładowo materiały reklamowe dla firm, czy bazy danych wydane na CD/DVD lub interaktywne serwisy dla systemów e-kiosk. Przykładowe nasze realizacje to między innymi katalog biżuterii bursztynowej, materiały zjazdowe dla Stowarzyszenia Chirurgów Dziecięcych czy tablice ogłoszeń dla przedszkoli "Kubuś i Przyjaciele".

Nasze serwisy projektujemy w oparciu o język HTML, DHTML i java skrypt. Obecnie, głównie, realizujemy projekty w oparciu o system CMS Joomla!, dla którego specjalnie są zoptymalizowane nasze serwery. Dla Joomla! projektujemy także skórki, oryginalne moduły oraz robimy spolszczenia wtyczek.

Poniżej przedstwaiamy kilka ostatnich, wybranych realizacji serwisów www w oparciu o CMS Joomla!:

bayerek atm kip
 help  ts  szkrab
 trenea

 Archiwalne serwisy www są nadal dostępne w naszym starym serwisie pod adresem www.bayerman.com.pl (UWAGA! serwis działa poprawnie tylko w przeglądarce Internet Explorer!)

Hosting

Mariusz BAYER Beyrowski. Opublikowano w Usługi

Od roku 2000, od czasu powstania projektu Virtual Network, oferujemy usługi hostingowe na naszych serwerach internetowych. Ze względu na znaczną rozbudowę naszych własnych marek i firm kapitałowo związanych z firmą blade01-smBAYERMAN, na przełomie lat 2009/2010 zainwestowaliśmy w nowy, zintegrowany system serwerów firmy IBM. Obecnie  dysponujemy jednym zestawem składającym się z 14 serwerów oraz drugim, zapasowym systemem z kompletnym wyposażeniem sieciowym i kilkoma zapasowymi serwerami. Zestaw jest zintegrowany także z zasilaczami i modułami do zdalnego zarządzania całością.

Jeden moduł serwerowy jest w stanie obsłużyć do 100 domen wirtualnych i kilkaset kont pocztowych.

Dostęp do naszych serwerów z internetu jest zapewniony dzięki szybkiemu, symetrycznemu łączu światłowodowemu, które dzierżawimy od firmy TK Telekom. Na wejściu pracuje profesjonalny router firmy MIKROTIK z zaawansowanym systemem regulacji pasma, dzięki czemu wszystkie usługi serwerowe isp1-sm
pracują płynnie.

Naszym klientom udostępniamy zaawansowany system zarządzania swoim serwerem wirtualnym opartym o oprogramowanie ISPconfig.

isp2-smOprogramowanie to umożliwia, w bardzo prosty sposób zarządzanie wszystkimi usługami serwera wirtualnego. Klienci sami mogą konfigurować konta pocztowe, aliasy czy zasady polityki antyspamowej itp.. Pozwala to np. na założenie konta pocztowego dla nowego pracownika w ciągu 1 minuty bez specjalistycznej wiedzy informatycznej.

Podobnie jest z serwisami www, jednak tutaj wymagana jest podstawowa wiedza dotycząca działania serwerów www i ich konfiguracji. W tym wypadku pomagamy klientom w konfiguracji jednak może to też zrobić osoba, która tworzy serwis www na zlecenie klienta - z reguły posiada odpowiednią wiedzę.

isp3-sm

Na życzenie klienta instalujemy także inne oprogramowanie do obsługi serwisów www, obecnie, najczęściej instalujemy wstępnie skonfigurowany pakiet CMS Joomla!
Ceny na usługi hostingowe, w zależności od wielkości miejsca na dysku twardym oraz ilości skrzynek pocztowych rozpoczynają się u nas od kwoty 150,00 zł netto za rok obsługi.

Nasze marki:

  • atm2a-flat-sm
  • fundacja6-flat-sm1
  • nvp
  • kip2
  • bayerek1b-hflat-c
  • fc8a-hflat-sm

Built with HTML5 and CSS3 • Copyright © 1996-2023 by BAYERMAN